Giriş
 
Üye Olmak İstiyorum
Parolanızı Mı Unuttunuz?

Vip Üyelik
Vip 1 (30 Günlük) 55 TL
Vip 2 (60 Günlük) 95 TL
Detaylı bilgi için tıklayınız...
Paypal
VIP PAKETLER
İstatistikler
Toplam Üye: 5,501
Yeni Üye: Seldadakmaz

SÜPER PROGRAM - 16 ŞUBAT İZMİR (Berkay Kurt)


Aslında tahminlerimi öğleden sonra yayınlayacaktım çünkü özellikle Perşembe günü tahminleri sağda solda çok gördüm.
Tahminleri en erken yayınlayan enayi tahminci olarak pek çok tahmin sayfası ve tahminciyi besliyor olsak da yıllar önce bunun önüne geçilemeyeceğini anlamış, aynı saatte yayınlamaya devam edip yorumlarla tokat gibi cevapler vererek devam ettim.
Tabi  sizlerin de görüşlerini alıp tahminleri yarışlardan bir saat önce yayınlama fikri çekici gelmiyor da değil..
Yakın zamanda bununla alakalı bir anket düzenlenebilir. Şimdilik devam edelim bakalım..
 DELİCİHAN - DEMİRKANBEY: Bugünkü programda benim kozum ilk ayak olacaktır çünkü genelin çok at yazdığı bir koşu ve biz bu koşuyu iki safkanla geçip diğer ayaklarda oldukça avantaj sağlamış olacağız.
Tabi isabet sağlayacağımız konusunda kesin konuşamam ama analizime de son derece güveniyorum.
Yarışta birden çok değil, tek bir tane koşuyu forse edecek safkan görüyoruz o da DELİCİHAN'dır.
Bu safkan için uzayan her metre dezavantaj teşkil eder çünkü son derece dayanıksız.. Ancak önde bomboş kaldığında düzlüğe yeterli sermayede çıkmış olup kısa ve seri sprintiyle rakiplerine direnmiş gibi gözüküyor.
Bugün de öyle bir yarışta mücadele edecek ki, son yarışında ERENHİLAL, ATEŞCAN ve DEMİRKANBEY tarafından rahatsız edilmişti ve üstelik mesafe 1900'du ama bu kez bu safkanlardan iki tanesi yok, mesafe 1600'e iniyor, jokeyi ise kaçak atları süper dayandıran Ö.Yıldırım'a dönüyor.
Muhtemelen DELİCİHAN startla birlikte liderliği alacak ve düzlüğe de 2-3 boy sermayeli çıkacaktır. Şayet oralara kadar hırpalanmamışsa bence beyaz bayrak ayna yapar.
Bu safkanın en ciddi rakibinin ise son yarışında sizlere banko önerdiğim DEMİRKANBEY olduğunu düşünüyorum.
H.kalınyılmaz'ın skandal sürüşüyle kazanabileceği yarıştan 3.lükle ayrılan safkan bugün ise çok daha etkili bir jokeyle mücadele edecek.
Son yarışında ön tarafa gidip gitmeme konusunda kararsız kalınca bir anda kendisini en dış kulvarda bulunan Kalınyılmaz, yerinin kötü olduğunu anlayınca safkana yüklenmeye başladı ve DELİCİHAN'ın yanına kadar geldi.
800'ün oralarda ise zaten azalmış olan gücünü iyice bitirmek için esktra çabaya girince safkan düzlüğe ölmüş bitmiş vaziyette çıktı.
Tamam o dakikadan sonra teşvik konusunda çok etkiliydi ve safkan hiçbir yerde gerilemedi ama arttıramadı da.. Neden çünkü oraya gelene kadar atı bitirdi, gücünü ekonomik kullanamadı.
Oysaki bugün 2.3.lüğe hamle yapacak atlar olmadığından ve yer tutma konusunda Tokaçoğlu çok daha tecrübeli olduğundan, kolaylıkla DELİCİHAN'ın arkasına 2.liğe yerleşecektir.
Temponun da son derece düşük olacağını varsaydığımızda DELİCİHAN'ı yakın takibe alacak olan DEMİRKANBEY dışında başka bir safkanın geçemeyeceğini söyleyebiliriz.

Benim senaryorumun bozulmasına sebebiyet verebilecek tek safkan CANNAZAR olabilir.
F.Çakar idaresinde bazen kafayı alan safkan normalde kaçak değil ama çok fazla şansı olmadığı için bir çılgınlık da gelebilir.
Bu durumda da bence yine sıkıntı olmaz çünkü DELİCİHAN olumsuz etkilense bile, yarışı 2.3.lükte takip eden DEMİRKANBEY'in, MUHRİP ile KIROĞLUM'a bu kez geçilmeyeceğini düşünüyorum.FESTIVALE: Hatırlayacaksınız bu safkanı, sürdirek banko konumundaki KEYFE DEĞER'e hiç güvenmediğimi belirterek sizlere banko önermiştim.
Beklediğim gibi startla birlikte öne düşen ve tempoyu belirleyen safkan, düzlüğe çıkıldığında son derece dirençsiz bir görüntü sergiledi.
KEYFE DEĞER'i geçtiğine bakmayın, KEYFE DEĞER kadar hantal ve olduğu yerde sayan başka bir at daha olamaz.
Üstelik FESTIVALE bu 2.liğini fotoya diri girerek değil, gerileyerek elde etmişti. Yani uzayan mesafede güvenilmeyeceğini göstermişti.
Bugün ise 1900'de yarıştığını görüyoruz ki 1600'de bile aniden kesen bir tay için henüz üçüncü yarışında 1900 bence aşırı uzun.
Ancak rakiplerine bakıyorum da öylesine kötüler ki, FESTIVALE zıplaya zıplaya kazanabilir.
Yarışın gidişatına baktığımızda FESTIVALE kadar ayağına seri bir başka safkan olmadığını görüyoruz. Tabi HOW CAN I GO veya ekürilerden RAIN GODSESS de önlerde gidecekler ama liderlik için ısrar ederler mi kestiremiyorum.
Etseler de FESTIVALE için dünyanın sonu değil, 2.3.lükte de gidebilir ki zaten öyle de yapması gerekir. Çünkü kaçarak 1600'de kesen bir at, 1900'de bu kez bekletilmelidir.
Sırf grubun uygunluğundan dolayı ufak ve misli kuponlar için banko öneriyorum.
Fakat daha sağlam olduğuna inandığım bir bankom olduğundan, sağlam kuponlar için yanına ÇAKOMO, HOW CAN I GO, ILGINKIZI, RAIN GODSESS, KEZBAN HANIM'ı öneriyorum.


SABO BEY: Açıkçası hayatım boyunca bu safkanı banko önereceğim aklımdan geçmezdi.
Zaten normalde güvenilecek bir karakterde değil ancak bugün öyle şartlarda mücadele edecek ki banko önermeseydim kendimle çelişecektim.
Safkan hakkındaki yorumuma geçmeden önce şunu belirtmek istiyorum; son günlerde M.ÇİÇEK'in bindiği safkanlara güveniyorum ancak bunun M.Çiçek'le herhangi bir alakası yok. Tamamen denk geliyor.
Çok başarılı bulduğum ve beğendiğim bir apranti ama kazanma yüzdesine güvendiğim için özellikle M.Çiçek'i seçmiyorum, sadece birkaç yarıştır tek çıkardığım safkanlara tesadüfen onun bindiğine tanık oluyorum.
Gelelim safkan ve yarış hakkındaki düşünceme; SABO BEY starttan fırlayan bir at değil, hafif ağır çıkıyor ama hemen öne sokuluveriyor.
M.Çiçek'in en beğendiğim yanı, starttan ağır çıkan bir atı şahane bir şekilde başlatması ve adapte etmesidir. Yer tutma konusunda da olağanüstü bir yetenek. Tek eksiği erken yürümesi..
Dolayısıyla SABO BEY 1 boy geç çıksa bile yarış inanılmaz derecede rolanti geçeceğinden ilk 100 metre sonra dış kulvardan hafif doldurarak liderliği alacağını düşünüyorum.
Yarışta tek bir tane kaçak safkan bile yok ve muhtemelen GOLD ONE ile SABO BEY'den bir tanesi liderliği alacak.
SABO BEY starttan tereddütlü çıkış yapıp hemen öne gelebiliyorken, GOLD ONE ise inanılmaz derecede ağır olduğu için teşviklerle bile anca 2.3.lüğe gelebiliyor.
Hangisinin allacağı fark etmez ama umarım SABO BEY alır çünkü 1.liği bence bu şekilde daha garanti olur.
Düzlüğe arttırarak çıkacak olan bu safkan, etkili binicisi ve avantajlı sıkletiyle kazanamama serisine bu yarışla birlikte bir son verecektir diyor, sizlere günün en sağlam bankosu olarak öneriyorum.


Dördüncü, beşinci ve altıncı ayakta; yoruma gerek duymuyorum çünkü birinci ve üçüncü ayağı geçtiğimiz takdirde altılı ganyanı doğru tahmin etmiş oluyoruz.
GARANTİ önde bomboş kalacak ama yetersiz bir apranti idaresinde, formda rakipleri HALİSBEY , DORABEY ile mücadele edecek.
Pist ıslak olmadığı için HALİSBEY'i tek önermiyor bu üç safkanı birbirinden ayırmıyorum.
Sonraki koşu zaten 1200 olması sebebiyle çok karışık. Çoğu safkan ön grupta gitmeyi sevdiğinden PRENSİM biraz daha öne çıksa da riske girmemek gerekir.

ALTILI ŞABLONUM:

1.AYAK: 6,3
2.AYAK: 3 / 2,5,6,10,7
3.AYAK: 5
4.AYAK: 3,1,2
5.AYAK: 1,7,4,2,3,5
6.AYAK: 9,5,10,3,4,8,1,2,7

Yorumlar
#1 | wolf_55 on February 16 2014 01:50:11
Avatar yok slmlar bence de 1 saat kala olsa daha iyi
#2 | sabrimuro on February 16 2014 09:24:45
Avatar yok emeğine sağlık.tahminler bir saat kala yayınlansa bence bi sorun olmaz çünkü artık herkesin cepinde internet var sıkıntı olmaz en azından tahminlerin bayilerde duvara asılması engellenir
#3 | kadirrrr on February 16 2014 10:03:55
Avatar yok üstad ilk ayağı muhtarinoglu kazanır tutuyorum fikrini alabilirmiyim padogu pırıl piril gördüm tsk.
#4 | hasbelkader on February 16 2014 10:18:30
Avatar Hocam yorumlarının diğer tahminciler tarafından kendi yorumuymuş gibi kullanılması kabul edilemez. Ayrıca burda bi hak hukuk var. Bizde enayi yerine konmuş oluyoruz. Bunun önüne geçilemez ama önlemler alınabilir. 1 saat öncesi önlemi benım içinde uygundur lakin tüm üyelerin genel fikri önemlidir.
Ayrıca yorum aralarında cümle arasında berkaykurt.com yazısını ekleyin bence. zira copy/paste ciler bu durumda ayıklamak zorunda kalırlar. paylaşsada sizin site adı yeralır.
sitede sağ tık engeli gibi kısıtlamalarda yardımcı olur.
1 saat kala yorumların paylaşıldığınıda düşünürsek bu yormları düzenleyip paylaşmaları dahada zorlaşır.
#5 | bendenizalper35 on February 16 2014 11:24:18
Avatar Yıllardır seni tanıyoruz sevgili Berkay...Sen inandığın cazip bir banko bulduğunda elin durmaz dökersin kaleme nasıl kazanması gerektiğini anlatırsın uzun uzun için kıpır kıpır olur daha yarışa saatler vardır ama sen santimi santimine birinciyi tayin etmişsindir bile.Birde şablon tutsa ve Banko yazdığın isim senin dediğin gibi kazanmamışsa yine o gün buruk olur için neden yanlış koştu diye : )).. Ertesi gün yine tutacağına çok inandığın doğru şablonu kurmuşsundur saatlerce çalışarak 100'e yakın video izleyerek vs..Yine dökersin kelimelere ve sabırsızlanırsın bir an önce bizler ile paylaşmak için.Hiç düşünmessin bu emek hırslarını vs...

İçinde bu mesleğe karşı bu kadar aşk ve heyecan var iken sen bir başkasının yorumlarından faydalanacağı aklının ucundan bile geçmez..Taklitler aslını yüceltir sevgili kardeşim.

Sen neyi uygun görüyor isen kararına saygı duyarız....
#6 | jose01 on February 16 2014 12:53:59
Avatar yok Berkay merhaba.1.ayaktaki muhtarinoglunun sansi ne dir.? Yorumunu merak ediyorum.kilosu cok uygun .for durumu ve son yarisi iyiydi.
#7 | BERKAY KURT on February 16 2014 13:15:23
Avatar yok @ ilkay35 , jose01 ; MUHTARINOĞLU daima iyi koşan ancak son 200'de tamamen gücü tükenen bir safkan..
Kazanma karakteri de son derece düşük.
İlk ayakta böyle bir analiz yapmışken MUHTARINOĞLU'na şans vermem mümkün değildi.
Bence kazanırsa, benim kafamdaki senaryo gerçekleşmemiş demektir.
#8 | ercan77 on February 16 2014 13:41:09
Avatar yok son dakıka bekyelımmı
#9 | BERKAY KURT on February 16 2014 13:46:12
Avatar yok ercan77; son dakika olup olmayacağı konusunda şu an için bir şey yok.
Şablona güveniyorum değiştirme olmaz ama enteresan atlar duyarsam saat 14.30'da yayınlanmış olur.
#10 | alattin on February 16 2014 13:59:41
Avatar yok evt bir saat kala olsun
Yorum yaz
Yorum göndermek için lütfen üye girişi yapın.